यशोदा थापा (यशु)को आर्थिक सहयोगमा एक्लै महिलालाइ सहयोग गरेपछि

1436

रौतहट १९ फागुन ।। युवा समाजसेवि तथा मिसन नेपाल रौतहट का अध्यक्ष त्रिभुवन ओझाको पहलमा बेसहाराको सहारा बनी अन्नाथ हुन बाट बचाए गितकार तथा बरिस्ठ समाज सेवि यशोदा थापा ( यशु )को आर्थिक सहयोग गरेका छन ।

आउदै गरेको नारी दिवसको उपलक्ष्ममा सबै दिदीबहिनीहरू शुभ कामना ब्यक्त समेत गरेका छन ।

रौतहटको देवाहि गोनाहि नगरपालिका वार्ड नम्बर ५ मा बस्ने (एकल महिला)मति पचिया देवि ३ छोराछोरीकी आमा आर्थिक अबस्था निकै कमजोर बिरामी खाने कुरा र वाड्ने वछ्याउने तातो बिस्तारा समेत नभएको हुदा आज सो कार्यक्रममा लुगा,कपडा र सिरक वछ्याउने बिस्तरा फलफÞुल लगाउने लुगा र चामल समेत सहयोग गरेका छन ।

आउदै गरेका नारी,दिवसलाई लक्षित गरी गरेको जानकारी दिएका छन । मिसन नेपाल शाखाको अध्यक्ष त्रिभुवन ओझााको बिशेष पहलमा सो कार्यक्रम पिडीतको घरसम्म पुगेर सामान बितरण समेत गरेका थिए । यस्तो कार्यक्रम गरेको ओझालाई हिर्दयदेखी स्थानियबासिलाई काम गर्दै आइरहेको मनोज साहले बताए ।

आफनो समाजमा रहेका एक्लै महिलाहरुलाई भत्ता तो आउछ तर बिरामी हुदाँ कोइ आउदैन तर नेपालकी छोरी यशोदा थापा ( यशु )ले आफनो खर्चमा एक्लैै महिलाको तिन हप्ता पहिले अप्रेशन गराएका थिए । सो महिलाहरुलाई खाना,सुत्ने लुग्गासमेत उपलब्ध गराएका छन । मिसन रौतहट अध्यक्ष ओझाको बिशेष पहलमा सो कार्यक्रम संचालन भएको छ । सो कार्यक्रममा आर्थिक सहयोग गरेका महानव्यक्तिकोे अप्रेशको लागी आदर्णीय हेम थापा अमेरीकाबाट सहयोग गर्नु भएको थियो । एन डी एफ लुभेनका रूपसरा बोगटी , कुम साही , कृष्ण खड्का , लक्ष्मी केसी , बवीता केसी,लक्ष्मी केसी,रूपा कुमारी परीयार ,अनु मगर ,गजेन्द्र बोगटी सम्पुर्ण सहयोगी हातहरूलाई धन्यावाद गरेको छ ।

युवा समाजसेवि तथा मिसन नेपाल रौतहट का अध्यक्ष त्रिभुवन ओझा को पहल मा बेसहारा को सहारा बनी अन्नाथ हुन बाट बचाए गितकार तथा बरिस्ठ समाज सेवि यशोदा थापा ( यशु ) हिर्दयदेखि स्थानियबासीले धन्यावाद गरेका छन । यस्तो कार्यक्रम गर्दा हाम्रो समाजमा रहेका गरीब,एक्लै महिलालाई सहयोग गरेकोमा स्थानियबासीहरु धैरे खुसि भएको छन ।